نژادها

از دانشنامه مورتال کامبت
پرش به: ناوبری, جستجو

محتویات

سانتور ها....(Centaorian)


سانتورها گروهی از موجوداتند که بدنشان از پیوند بدن انسان و اسب و گاو و قوچ تشکیل شده است. اون ها پایین تنه ی قوی ای گاو مانند و اسب مانند دارند که به یک دم دراز ختم میشود. بالاتنه ی آنها شبیه به بالا تنه ی انسان است و روی سرشان، شاخ بز یا گاو یا گوچ دارند و از آرنج هایشان دو باله بیرون زده است. بعضی از آن ها موهایی مانند یال اسب دارند و برخی هم به طور کامل بی مو هستند. در حقیقت این موجودات ریشه در افسانه های یونان باستان دارند. آن های یک نژاد بومی در اوت ورلدند که به مهارت های شکار و درنده خوییشان مشهورند. آنها دشمنان سرسخت نژاد شوکان ها هستند و لحظه ای تردید برای نشان دادن برتری نسبت به آنها برای رهبری ارتش شائوکان نمی کنند. تنها سانتور شناخته شده در سری بازی مورتال کمبت،موتارو است. در مورتال کمبت آرماگدون موتارو با دو پا نشان داده شد. توضیحی که داده شد این بود که به علت موقعیت موتارو (نژاد سانتور ها در آن زمان پخش شده بودند)نژاد شوکان ها روی آنها نفرین گذاشته اند و آن ها به صورت دو پا در آمده اند. دقیقا معلوم نیست چه کسی از شوکان ها این نفرین را و با چه هدفی قرار داده. در چند روز مانده به واقعه ی آرماگدون دو نژاد به سختی ولی به احترام پرنسس کیتانا با همدیگر صلح موقت کردند.(همانطور که در اندینگ کونگ لائو در مورتال کمبت گلد آمده است)


اهالی قلمروی کیعاس....(Chaosrealmer)


tumb

اهالی قلمروی کیعاس افرادی به شکل انسان ولی با خوی وحشیانه و مدل بی تمدن و شوم اند. آنهادر قلمروی کیعاس زندگی میکنند. از خصلتهای آنها میتوان به داشتن خالکوبی های خرس و سمبل های عجیب روی بدنشان اشاره کرد. و همین طور آنها خصوصیات منحصر به فردی دارند که یکی را از دیگری جدا می کند. برای مثال هاویک(Havik) صورت اسکلت مانند عجیبی دارد و میتواند استخوان ها و ماهیچه هایش را آزادانه انعطاف دهد به طوری که انجامش برای یک فرد عادی کشنده است. با علت کم بودن اهالی قلمروی کیعاس، توجه ما را به مسئله ی مرگ می کشاند و این سوال مطرح می شود که آیا مرگ در کیعاس وجود دارد(البته به گفته برخی از ساکنان، مرگ امری کاملا انتخابی برای این افراد است)؟ آنها تمایل دارند وارونه صحبت کنند و این امر سبب شده که بتوان آنها را از نوع گویششان شناخت. آنها از مورد پرسش قرار گرفتن متنفرند، زیرا اعتقاد دارندکه جواب دادن به سوال یه اجبار است؛ در نتیجه سوال را نوعی وسیله ی کنترل میدانند. اگر بخواهند از جواب دادن طفره روند جواب هایی مانند «این روح است!» و یا «شما واقعا میدونید چطوری درد یک خانم را تسکین دهید» میدهند. آنان همچین به نظر میرسد که آب را میپرستند و برایشان مقدس است؛ زیرا آب انعطاف پذیر است، هیچ تیزی ندارد و هیچ گاه فرم خاصی را به خود نمیگیرد. هاویک تنها فرد مشهور میان اهالی قلمروی کیعاس است.
اهالی یخ....(Cryomancer)


tumb


افراد این نژاد تقریبا در همه ی بازی های مورتال کمبت حضور داشتند. ولی در مورتال کمبت: دیسپشن بود که این نژاد معرفی شد. اهالی یخ دارای قدرت کنترل یخ هستند که به نام قدرت کوری مشهور است(کوری در ژاپنی به معنی یخ است). کاتاکومب های یخ زده تنها پناه گاه شناخته شده ی این نژاد از بین رفته است. این جا مکانی است که ساب زیرو، فراست را بعد از این که به او خیانت کرد، به خاک سپرد و همین جا بود که زره جدیدی را پیدا کرد که در مدت جنگ دیسپشن بر تن می کرد. در داستان مورتال کمبت، هیچ یک از اعضای واقعی از اهالی یخ برجای نمانده اند. تنها چیزی که باقی مانده است، انسان های دورگه ای است که یک رگ آن ها از اهالی یخ است ولی بیشتر از ژن انسانی ساخته شده اند. این نسل هیچ چیز از تاریخ و علم اهالی یخ نمیدانند؛ که عبارت اند از ساب زیرو، ساب زیروی بزرگ و فراست.ربات ها....(Cyborg)


tumb

ربات ها یک طبقه بندی برای کاراکتر هایی است که بدن انسانی خود را با یک بدن پیشرفته ی رباتیک عوض کرده اند. در مورتال کمبت برخی از شخصیت ها برای بهتر کردن عملکرد خود، به روبات تبدیل شدند. این پروسه از زمانی شروع شد که قبیله ی لینکویی تصمیم گرفت تا جنگجویانش را اتوماتیک کند. طراحی مدل سایبروگ به شدت از جنگ ستارگان و فیلمهایی در این سبک نشات گرفته بودند. افرادی که از این پروسه به روبات تبدیل شدند، به ترتیب عبارت اند از: سکتور، سایرکس، اسموک، سایبر ساب زیرو هیچ وقت کاملا روشن نبوده است که این پروسه چگونه انجام میشود. در مورتال کمبت 3 یک روبات آسیب دیده جرقه میزند و تقریبا اسکلتش پیداست. اسکلت تقریبا کامل رباتی است و همین طور گذشته از قفسه ی سینه و جمجمه، تمام قسمت های بدن با سیم ها و قطعات الکترونیکی عجیبی پر شده است. در مورتال کمبت گلد، روبات ها یک کلاه خود بر سر دارند که از صورتشان محافظت می کند. نوع پوشش سایرکس و همین طور اندینگش این موضوع را به خوبی نشان می داد. چشم ها و چانه ی او نیز ایمپلنت های متعددی داشت(که در مورتال کمبت: ددلی الاینس حذف شد). اگرچه سایرکس در اندینگش در مورتال کمبت گلد میخواهد که دوباره انسان شود، ولی قدرت های او در ددلی الاینس نشان میدهد که او هنوز یه ربات کامل است. در دیسپشن، ظاهر اسموک یه گونه ای است که نمیتوان او را میان انسان و ربات تشخیص داد و نمیتوان فهمید که آیا او دوباره به انسان تغییر شکل داده است یا نه. روی روبات بودن و یا نبودن سکتور هیچ شکی نبوده. اگر چه در اندینگ سایرکس در آرماگدون او می تواند به نوع انسان باز گردد. در مورتال کمبت 2011 انجام عمل ایکس ری روی یک روبات، همان استخوان ها و اسکلت را نشان میدهد. سکتور در نهایت قبیله ی خود را با یک ارتش از روبات ها به نام "تکان ها" میسازد که حضورشان در مدل کانکوست از بازی مورتال کمبت: آرماگدون برجسته است.شیاطین....(Demon)


tumb


شیاطین به عنوان گونه ای جداگانه در مورتال کمبت شناخته میشوند. کوان چی، کای، اشرح، سارینا و جاکاتا شیاطین شناخته شده هستند. آن ها میتوانند حظورشان را زیر قاب یک انسان پنهان کنند و اگر نه مانند اونی ها(Oni)هستند. کوان چی فقط یک اونی بود تا این که به وسیله ی جادو خود را به یک شیطان تبدیل کرد. دیگر شیاطین در مورتال کمبت: راهبان شائولین به عنوان دشمن فرعی حضور یافتند. در راهبان شائولین به شیاطینی از جمله اشرح اشاره ای نشده است. در نتیجه نمیدانیم که آیا این نوع شیاطین از نوع همان شیاطینند یا نه.اژدر ها....(Dragon)


tumb

کمترین چیزی که از اژدر ها شناخته شده است، اوناگا، اورین و کارو است. اونا گا به نام مستعار دراگون کینگ شناخته میشود. گرچه مشخص نیست که این نام را خودش برای خودش انتخاب کرده یا نه. با وجود اوناگا، اندک اطلاعاتی در رابطه با اژدر ها وجود دارد. حدس زده شده است که اژدر ها به طور طبیعی از قدرت مقاومت در برابر جادو بر خوردارند(زیرا هر کس که از جادو در برابر اوناگا استفاده کرده، به صورت وحشتناکی شکست خورده) و همین طور دارای قدرت های ماورای انسانی هستند. اوناگا قادر است مرده ها را به وسیله ی نیرویی که از قلبش به او داده میشود زنده کند. او ارتشی را به این روش تشکیل داد که به نظر قیر قابل شکست می آمد. زیرا هر بار که جنگجویان می مردند، اوناگا آنها را زنده می کرد. این سپاه بعدا توسط کوان چی تسخیر شد و به صورت یک سلاح برای اتحاد مرگبار در آمد. اگر چه معلوم نیست که سرچشمه ی اژدر ها از کجا بوده است، ولی بهترین مکان اوت ورلد به نظر می رسد. تمام اژدر ها تخم گذارند و طوری که از اوناگا پیداست، حتی نر هایشان هم تخم می گذارند. آن طور که معلوم است بیشتر اژدر ها از بین رفته اند. مانند نژاد اهالی یخ. در مورتال کمبت: آرماگدون دو اژدها(مانند اژدها های چین که میتوانند از نفسشان آتش درست کنند و پورتال هایی را به دیگر مکان ها باز کنند) که گفته می شود اژدر های مسئول حفاظت از تیون و دگون بوده اند. شیوه ی ارتباط این دو اژدر به اوناگا و یا نژادش ناشناخته است.شیاطین رویا....(Dream Demon)


شیاطین رویا نژادی هستند که در قلمروی رویا زندگی می کنند. آنها به وسیله ی باور های مردم به وجود می آیند و توانایی زندگی کردن در قلمروی رویا را به دست می آورند و با گرفتن روح انسان های قلمروی زمین، زنده می مانند. شناخته شده ترین کاراکتر از این نژاد، فردی کروگر است.


اهالی ادنیا....(Edenian)


tumb


ادنیایی ها نژادی انسان مانند هستند که در ادنیا زندگی می کنند. زمانی، شائوکان برای گسترش ظلمش ادنیا را با اوت ورلد ادغام کرد که بعدها توسط یکی از اشراف های ادنیا دوباره آزاد شد. ادنیایی ها عمر بسیار طولانی دارند. برای مثال کیتانا که 10000 سال سن دارد ولی هنوز جوان به نظر می رسد. ادنیایی ها از قدرت های خاص نیمه جادویی هم برخوردارند(مانند جید که با باد دشمنش را فریب می دهد و یا سیندل که میتواند از سطح زمین بلند شود و امواج صوتی را دست کاری کند و...) گفته شده است که عمر زیاد ادنیایی ها، قدرتشان و شرافتشان به علت این است که فرزند خدایان هستند. ادنیایی های معروف عبارتند از: سیندل، ملکه ی ادنیا، کیتانا، دختر سیندل و شاهزاده ی ادنیا، جید، دوست نزدیک کیتانا و فرمانده ی سپاه ادنیا، تیون و دگون، پسر های آرگوس،محافظ ادنیا، و ادنیایی های خائن،تانیا و رینالدرگاد ها....(Elder Gods)


tumb

الدر گاد ها نگهبانان با آرامش تمام وجودیت دنیای مورتال کمبت هستند. آن ها وقایع درون قلمرو ها را میبینند و دستکاری می کنند تا از به وقوع آمدن دوباره ی یگانگی جلوگیری کنند. آن ها به تولد یافتن ساکنان قلمرو ها هیچ اهمیتی نمی دهند. آنها فقط به حفاظت از یگانگی اهمیت میدهند. در فیلم مورتال کمبت: انیهیلیشن الدر گاد ها به صورت مرد آتش و زن آب به تصویر کشیده شده اند. شینوک، الدر گاد خائن، در فیلم به صورت مرد دودی و سیاه نشان داده شده است. شکلی که ریدن انتخاب کرد وقتی که داشت او رابه محل قبلی اش میبرد.عنصری ها....(Elemental)


عنصری ها موجوداتی هستند که بر کنترل یک عنصر مخصوص استادند. ظاهر آنها بسته به عنصری که بر آن تسلط دارند متفاوت است. تنها عنصری که شناخته شده است، بلیز است که بر عنصر آتش چیره است. ظاهر او نیز مانند فردی در میان شعله های آتش کشیده شده است.


اننرا ها....(Enenra)


اننرا ها موجوداتی ساخته شده از دود و بخار هستند که هیچ شکل خاصی ندارند. در نتیجه آنها کنترل کاملی بر بدن خود دارند. آنها از روح قربانیان فانی تشکیل شده اند. این موجودات می توانند به شکل انسان مانند باز گردند ولی تمام خاطرات از آن ها گرفته خواهد شد. تنها اننرایی که شناخته شده است، جنگ جوی لینکویی،اسموک،است.


خدایان....(God)


tumb

خدایان مانند الدر گاد ها هستند ولی کمی قدرتشان کم تراست. ریدن،خدای رعد و برق؛فوجین خدای باد، و خداوند آب و آتش و زمین از خدایان شناخته شده اند. ریدن محافظ قلمروی زمین بود. بعدها این کار را به فوجین واگذار کرد و خود به مقام الدر گادی نایل گردید. با اینکه هیچ وقت دیده نشده، در ورژن کانئوست از مورتال کمبت: دیسپشن خدای هرج و مرج به نام کیعاس وجود داشته است. او با رها سازی طوفانی، قلمروی کیعاس را به وجود می آورده است. او در قلمروی زیرین زندگی می کند و به افراد نیاز مند کمک، اونی می دهد تا از نیروی جادویی آن ها استفاده شود. در مورتال کمبت: آرماگدون، آرگوس محافظ ادنیا نیز به عنوان خدا معرفی میشوند. همسر او ،دلیا، یک جادوگر بود؛ در نتیجه پسران آنها،تیون و دگون، نیمه خدا هستند. در اندینگ رین نشان داده شد که آرگوس پسر دیگری نیز دارد از رابطه اش با زن دیگری به وجود آمده و نشان داده شد که او نیز نیمه خدا است. در آرماگدون در اندینگ های افراد مختلفنشان داده شد که با کشتن بلیزآنها به خدا تبدیل میشوند. برای مثال شیوا به خدای تخریب، کیرا به خدای مرگ و ساب زیرو به خدای یخ تبدیل شد. بر خلاف الدرگاد ها، خدایان عادی به نظر خوشحال می آیند و نیاز کمتری به دست بردن در سرنوشت یک قلمرو دارند. این خصوصیت آنها را شناخته شده تر از الدرگاد ها قرار داده است. در دیگر محصولات تصویری مورتال کمبت، خدایان دیگری هم وجود دارند. برای مثال در کمیک استریپ مورتال کمبت (اثر مالیبو) دو برادر خدا را به نام های آباکوس،خدای قانون، و زاگوت،خدای هرج و مرج، نشان داده شده اند. همچنین ریدن هم دو خدمت کار زن به نام های ویاند و رایان دارد که هر دو خدا هستند.نیمه خدایان....(Half Gods)


نیمه خدایان موجوداتی هستند که از ازدواج یک خدا با یک فانی(از هر نژادی) به وجود می آیند. معروف ترین نیمه خدایان که تا به حال در سری بازی بوده اند عبارت اند از سه پسر آرگوس، تیون،دگون و رین، هستند. کریتوس نیز به احتمال زیاد یک نیمه خدا است. نیمه خدا ها اصولا از دیگران حتی از افراد نوع خودشان هم قوی ترند. چیز بیشتریدر رابطه با نیمه خدایان در دست نیست...


انسان ها....(Human)


tumb

بسیاری از کاراکتر های مورتال کمبت انسان هستند. اگرچه بسیاری از آنان قدرت های فرا انسانی دارند. اگرچه سرچشمه ی انسان ها ازقلمروی زمین است، ولی موجوداتی شبیه آن ها در دیگر قلمرو ها یافت می شود. به طور کلی آن هایی که از قلمرو های مختلف می آیند، از قدرت های بیشتر و عمر های طولانی برخوردارند. به علت این که انسان ها روح دارند، آنها هدف اصلی برای تیم مرگ شائوکان و غذای روح شنگ سونگ هستند. انسان ها وظیفه ی دفع کردن نیرو های اوت ورلد و حفاظت از زمین در برابر آنها را دارند. جبهه گیری های مختلفی از نژاد انسان وجود دارد. برخی از آنها به دشمن قلمروی زمین بدل شده اند و با اوت ورلد همکاری می کنند. شناخته شده تزین گروه از نژاد انسان، قبیله ی لین کویی می باشد. اگرچه خود آنها نیز از قدرت های فرا انسانی بهره می برند. آژانس بین بررسی میان جهانی(OVIA) توسط انسان ها برای دفع شائو کان بعد از حمله اش به زمین و کشتن زیادی از مردم، به وجود آمد. گروه های انسانی منافق اصلی که با قلمروی زمین دشمن شدند عبارتند از اژدهای سرخ (که به وسیله دگون ایجاد شد و به توسط ماوادو رهبری می شود) و گروه اژدهای سیاه(که به واسطه ی کینو ایجاد و رهبری شد و در حال حاظر کابال این کار را انجام میدهد)  


کریایی ها....(Kreeyan)


این نژاد از یک قلمروی بی اسم در دور دست ها نشات گرفته است که عمدتا از زنان آمازونی تشکیل شده است. این قلمرو به وسیله ی ملکه کریا و شاهزاده ورپکس اداره می شود.


کریپتونی ها....(Kryptonian)


کریپتونی ها نژادی هستند که از سیاره ی از هم پاشیده شده ی کریپتون آمده اند و ظاهر فیزیکی آنها به انسان ها شبیه است. کریپتونی ها انرژی ستاره ها را جذب می کنند و نور ستاره ی جوان به آنها احساس فوق العاده و قدرت فیزیکی زیاد می دهد و در مقابل نور یک ستاره ی پیر قدرت آنها را مانند قدرت انسان معمولی می کند تنها قدرت ویژه ی آنها توانایی انجام جادو های کریپتونی است. تنها کریپتونی که به قلمرو های مورتال کمبت آمده، سوپر من در مورتال کمبت در مقابل جهان DC است.


مینیاتوری ها....(Minotaur)


مینیاتوری ها نژاد جدید و بومی اوت ورلد هستند که از نفرین شوکان ها بر روی سانتور ها به وجود آمده است. آنها مانند سانتور ها نیم تنه ی آدمی و شاخ و دم دارند. ولی به جای چهار پا تنها دو پا در آن ها دیده میشود. موتارو تنها مینیاتوری بود که در سری بازی مورتال کمبت نشان داده شد. در اندینگ موتارو در مورتال کمبت: آرماگدون، او موفق به از بین بردن نفرین شوکان ها شد و نژاد خود را به سانتور برگرداند. حال آیا این نفرین در مورتال کمبت 2011 ادامه داشته است یا نه؟


آنی ها....(Oni)


آنی واژه ای برگرفته از افسانه های ژاپنی است که در دنیای مورتال کمبت یک کلمه ی جامع برای تمام کسانی است که در قلمروی زیرین زندگی می کنند. آنها در مورتال کمبت یک و در استیج آشیانه ی گورو، بیشتر از دو عدد چشم زرد درخشان چیزی نبودند. در مورتال کمبت: دیسپشن، آنها به شکل موجوداتی زشت با پنجه های تیز، موهای جنگلی و دوشاخ بلند بر روی سرشان نشان داده شدند. ولی بیشتر قسمت های بدنشان مانند انسان است. برخی از آنان نیز در مورتال کمبت: راهبان شائولین مانند موجوداتی به شکل میمون و خوی خشن نشان دادهشدند که چشم های درخشان دارند. مانند مولوک. آن ها در سرتاسر قلمروی زیرین میگردند تا روح های گم شده ای را برای لذت خودشان عذاب دهند. بعد از این که آنها به اوت ورلد آمدند در جنگل زنده پنهان شدند. آنها هر موجود زنده ای که از جنگل عبور می کرد را می خوردند. تنها آنی های قابل بازی دراهمین، مولوک و کوان چی هستند. بلوک نیز که قرار بود در مورتال کمبت گلد نشان داده شود نیز یک آنی بود ولی این شخصیت هیچ گاه در هیچ کدام از بازی ها قرار نگرفت.


اهالی اوت ورلد....(OutWorlders)


مانند بیشتر نژاد ها، اهالی اوت ورلد هم به شکل انسان ها هستند. ولی از قدرت های بیشتری برای جادو برخوردارند و بسیار بیشتر عمر می کنند. تمام اهالی اوت ورلد قیافه ای شبیه به مردم شرق آسیا از قلمروی زمین دارند. با این که هیچ یک از آنها حاکمشان را دوست ندارند، هر کدام طرح های به خصوصی برای رسیدن به قدرت و نفوذ بیشتر طراحی کرده اند. اهالی اوت ورلد شناخته شده عبارت اند از: بو رای چو، لی می، ریکو، شائوکان


رپتور ها....(Reptors,Saurian)


رپتور ها مخلوطی از انسان و خزنده ها هستند. آن ها نژاد تکامل یافته ای از دایناسور ها هستند. آنها روی دوپا می ایستند و مغز بزرگتری نسبت به اجداد خود دارند که این باعث می شود افکارشان پیچیده ترشود. آنها می توانند قیافه ی خود را تغییر دهند، نامرئی شوند و یا خود را به شکل انسان در آورند. آنها در طول جنگ میان الدر گاد ها، ریدن و شینوک، از خانه ی خود رانده شدند و برای مدتی در قلمروی زمین ماندند. سپس به قلمروی زاترا رفتند. جایی که آنها بار دیگر شکوه پیدا کردند. شائوکان، پادشاه اوت ورلد، قلمروی آنان را با اوت ورلد ادغام کرد. رپتور ها دراوت ورلد به سمت انقراض پیش میرفتند. تنها دو نفر زنده ماندند: رپتایل و کاملیون. در هر حال در اندینگ آرماگدون رپتایل، زنی دیگر از نژاد رپتور نیز دیده شد که به گفته ی اد بود، می تواند برای باز گردانی این نژاد مرده، کمک کند. تصویری در مورتال کمبت ددلی الاینس نشان می دهد که نژاد رپتور از دریا نشات گرفته است.اهالی اوردر رلم....(Seidan)


آنها افرادی هستندکه در قلمروی قانون زندگی می کنند. آنها از نظر ظاهر فیزیکی مانند انسان ها هستند ولی قدرت های مخصوصی برای انجام جادو دارند و عمرشان هم طولانی است. وسواس آن ها در رابطه با مسائل مختلف با عث شده که به بقیه ی چیز ها بیشتر از زندگی و مرگ اهمیت دهند. که آنها را به طرز مسخره ای شبیه به اهالی قلمروی کیعاس می کند. با وجود این که آنها برابری طلب هستند، ولی اگر نگاه روشنی به جامعه ی آنها بیاندازیم می فهمیم که آنها مردمی پر تنش هستند و این در نوع حکومت آنها نیز تنش ایجاد می کند. که در نهایت باعث یک جنبش مردی به رهبری داریوس شد. دیگر افراد از این نژاد شامل دیریو و هوتارو می شود.


شوکان ها....(Shokan)


در جهان مورتال کمبت شوکان ها جنگ جویان نیمه انسان و نیمه اژدها هستند. آنها دارای قد بلند، قدرت بسیار زیاد و دو تا شش بازوی قوی هستند. آن ها در قلمرویی از اوت ورلد به نام کوتان زندگی می کنند. گورو، پادشاه گوربک، ملکه می، کینتارو و شیوا از این نژاد هستند. آنها دشمنان خونی با نژاد سانتور ها هستند و یا در نهایت تا مورتال کمبت: گلد، دشمن خونی بودند تا این که پرنسس کیتانا بین آنها صلحی دشوار برقرار کرد. شوکان ها در زمان صلح، در کنار کیتانا و ارتشش در برابر نیروها اوت ورلد می جنگیدند. تا این که گورو به صورت ناگهانی کشته شد و این باعث شد ارتش شائوکان تجدید روحیه بگیرد. این ادنیایی ها و شوکان ها را اجبارا عقب نشینی کرد. در حال حاضر، صلح میان شوکان ها و سانتور ها بسیار ضعیف است؛ زیرا مرگ گورو احساسی به آن ها داد که بار دیگر وقتی تجدید شد که فهمیدند گورو زنده است. در حقیقت گورو نمرده بود؛ بلکه به جبهه ی شائوکان پیوسته بود در حالی که ارتباط شوکان ها با سانتور ها در حال فساد بود تا این که شوکان ها سانتور ها را نفرین کردند و به دشمنی با نژاد جدید آنها، مینیاتوری ها شدند. در مورتال کمبت آرماگدون در قسمت ساخت مبارز، میتوان شوکان هایی با دو بازو ساخت(هیچ قابلیتی برای ساخت شوکان با 4 بازو وجود ندارد). زن های شوکان ها قد کوتاه ترند ولی در مقابل، چالاک تر و با تعادلتر می باشند.


تارکاتان ها....(Tarkatan)


tumb

شناخته شده ترین تارکاتان، باراکا،ژنرال ارتش شائوکان، است. این نژاد به طور قابل ملاحظه ای در دل شائوکان جا کرده است. تارکاتان ها بدنی مانند انسان ها دارند. آنها در اوت ورلد زندگی می کنند. تارکاتان ها با پوستی رنگ پریده و نه سفید به تصویر کشیده شده اند. آنها چشمانی زرد و درخشان، دندان هایی بلند و تیز و دو استخوان بلند و برنده در جلوی دست هایشان دارند. اندازه ی این استخوان های برنده به اندازه ی فاصله ی زانو تا کف پا است. در مورتال کمبت در مقابل دنیای DC باراکا یک لباس سامورایی پوشیده است. و در مورتال کمبت 2011 او یک شلوار سنتی و پیراهنی بدون آستین بر تن دارد.


خون آشام ها....(Vampire)


خون آشام ها تا حدودی شبیه به خون آشام های درون داستان های دیگر است. آنها برای زنده ماندن از خون دیگر موجودات تغذیه می کنند. خون آشام ها بال هایی مانند بال های خفاش و حافظه ی قوی دارند(گفته می شود که خون آشام های قدیمی وسواسی بوده اند). سیستم ایمنی بدن آنها به نور های خورشید مانند همه ی قلمرو ها ایمن هستند. اما به دلایلی به نور خورشید قلمروی زمین حساسیت دارند. خون آشام بومی قلمروی واترنوس هستند؛ که بعدا با اوت ورلد طی تلاش های شائوکان ادغام شد. ولی بعدا دوباره از اوت ورلد جدا شد. تنها کاراکتری که از این نژاد در مورتال کمبت حضور داشته است، نیتارا می باشد. ولی گفته شده است که ممکن افراد دیگری نیز در دیگر بازی های مورتال کمبت نشان داده شوند.


تجدید حیات یافتگان....(Wraith)


تجدید حیات یافتگان موجوداتی هستند که به عنوان انسان مرده اند و در قلمروی زیرین به عنوان یک جنگجو دوباره زنده شده اند. معروف ترین تجدید حیات یافتگان، نوب سایبوت و اسکورپیون هستند. نوب سایبوت اول به عنوان ساب زیروی بزرگ، اسکورپیون را کشت. ولی اسکورپیون به عنوان یک تجدید حیات یافته دوباره باز گشت و ساب زیرو را کشت. او نیز در قلمروی زیرین دوباره با نام نوب سایبوت زنده شد. هر دوی آنها در پروسه ی دوباره زنده شدن، قدرت های جدیدی به دست آوردند. برای مثال نوب سایبوت قدرت سایه را فرا گرفت و همین طور قدرت های فانتوم شکلی را به دست آورد. و اسکورپیون قدرت استفاده از آتش جهنم را از آن خود کرد.


زامبی ها....(Zombie)


زامبی ها جنازه های جادویی هستند که بدون آگاهی و احساس دوباره به حرکت در آمده اند. با توجه به بیوگرافی ریدن در مورتال کمبت: آرماگدون، یک فرقه به نام هوآن جنازه ها را با ورد های نامقدس و اتصال آنها به زنجیر های طلسم شده، زامبی هایی را برای انجام هدف های شومشان درست می کردند. این عمل توسط ریدن متوقف شد. تنها زامبی شناخته شده، لیوکنگ است که بدنش توسط ریدن با روش های هوآن به زندگی باز گردانده و فرستاده شد برای سرنگونی آن دسته ای که ریدن تهدید برای قلمروی زمین به شمار می آورد.


آمازونی ها....(Amazon)


این نژاد تنها در مورتال کمبت در مقابل دنیای DC وجود داشته است. آمازونی ها نژادی از زنان غیر فانی هستند که در جزیره ی بهشت زندگی می کردند. توسط افرودیت،خدای عشق، آمازونی ها قرن ها در آرامش اما به دور از مرد ها به سر بردند. جوان ترین و قوی ترین آمازونی، پرنسس دیانا، جزیره حفاظت شده اش و خواهرانش را پشت سر گذاشت؛ او جاودانگی اش را به خطر انداخت تا در سرزمین مرد ها در مقابل شیطان به عنوان وندر ومن بجنگد.

ترجمه توسط سید مرتضی شهشهانی (Sub-100)

ابزارهای شخصی
گویش‌ها
فضاهای نام
عملکردها
گشتن
جعبه‌ابزار